Az olívabogyó az emberi szervezetre gyakorolt kedvező hatás miatt került be az általános makrobiotikus étrendbe.
A Kárpát-medencében termeszthető és az emberi testre pozitív hatást kifejtő növényi nyersanyagokból (gabonák, zöldségek, gyümölcsök) szerencsére rendkívüli bőséggel rendelkezünk.
Azonban gyakori kérdés az olívabogyó fogyasztása és felhasználása ételekben, mivel az már többnyire a mediterrán égövhöz tartozik.
Megértem, hogy sokan kedvelik ezt a finom csemegét én is rajongok érte. Amellett, hogy kellemes az íze, igen egészséges is. Ezért azok számára, akik egészségesen szeretnének étkezni mindenképpen ajánlott a fogyasztása.
Természetesen ezek alapján a makrobiotika tudományában is helyett kapott.
Az olívaolaj kedvező hatása
Ismert, hogy a rendszeres olívaolaj fogyasztás jó hatással van az artériák falára, a cukorbetegségre, a vastagbél rákra is. Segít abban, hogy a magas vérnyomást elkerüljük illetve csökkentsük. Akik gyakran használják az étkezésükben azok között kevesebb az asztmás és az ízületi gyulladástól szenvedő.
Jót tesz a túlsúlyosoknak is. A fenolok az olívaolajban remek antioxidánsok, védenek bennünket a káros szabad gyököktől. Emellett kedvező hatással van a koleszterinszintre is.
A fentiek csak példák arra, hogy milyen hasznos kis termés, amit kár lenne kihagyni az egészséges és természetes étrendünkből.
Az olíva makrobiotikus felhasználása
Mint minden étel az egészséges makrobiotikus étrendben, ehhez is csak természetes alapanyagokat használunk fel. Elkészítésük egyszerű, könnyű és nem vesz igénybe sok időt.
Amikor kánikula tartós, mint hazánkban általában júliusban vagy augusztusban, akkor az időjárás hasonló, mint a mediterrán éghajlati övben.
Akkor fogyasszuk amikor meleg van, mert jól esik ilyenkor a déli térség közkedvelt finomsága.
A olívabogyó számos típusát ismerjük: fekete, zöld, magozott, nem magozott töltött stb. Élvezzük ki a sokféleségét és bátran használhatjuk ételeinkben:
Olívás tészta
A megfőtt tésztába főtt kukoricaszemeket és olívabogyót teszek. Utóbbiból lehet tálaláskor a tetejére is szórni. Ehhez remekül illik egy babsaláta vagy csicseriborsó saláta.
Saláták
Saláták esetén az bogyókat többnyire karikákra vágva szoktuk felhasználni más zöldségekkel kombinálva: pl. fejes salátával, vékonyan szeletelt káposztával vagy kimagozott uborkával.
Az uborka magja körül sok a víz és ezt a só kipréseli. Ilyenkor ebben a lében úszkál a salátánk ami sajnos megromlhat. Ennek elkerülése végett félbevágjuk az uborkát, kanállal kiszedjük hosszában a magját és így daraboljuk fel.
Pompás csemege, amikor csicseriborsóhoz vagy babsalátához keverjük. A hideg főtt csicseriborsóhoz vagy a hideg főtt babhoz lilahagymát, felkarikázott olíva bogyókat, felkockázott uborkát és piros retket is keverhetünk.
Számtalan változatban tudjuk variálni ezeket a nyers olívássalátákat amelyekre annak kellemes levét is felhasználhatjuk.
Az olívaolajat főképpen nyáron használjuk. Télen már a szezámolaj és a napraforgóolaj veszi át az elsőbbséget a konyhában.
Ha szeretnéd megtanulni, hogy miként állíts össze egy egészséges makrobiotikus étrendet, akkor kattints ide.
Ha tetszett blogbejegyzésem, nyugodtan kommentelj vagy oszd meg ismerőseiddel, de ha többet akarsz megtudni a makrobiotika tudományáról, akkor iratkozz fel hírlevelemre.
Örömmel olvastam, hasznos volt?
Köszönöm s hasznos imformációkst
Köszönöm szépen igazán jól esett olvasni