Makrobiotika életmódtábor a fiatalságért és az egészségéért

Tölts el velem egy hetet a Balaton partján, ahol a szervezeted is megtapasztalhatja a makrobiotikus konyha csodálatos hatását 

Az életmódátbor célja

A tábornak 2 célja van. Egyrészt, egy igen nehéz időszak van mögöttünk. Azt gondolom, hogy mindekire ráfér egy kis kikapcsolodás, egy kis lazítás, gondtalan pihenés. Erre kiváló helyszín, a magyar tenger, a Balaton. Mindezt egy olyan közösségben, akik hasonlóan gondolkodnak az egészséges táplálkozásról, és életmódról.

Mindezt úgy, hogy közben megtapasztalhatod, hogy egy hét alatt milyen megújulást érsz el a makrobiotikus ételek fogyasztásával. Röviden: szórakozva „egészségesre” eheted magad.

Így már egy hét alatt nemcsak a testsúlyod, hanem az alkatod is változásnak indulhat. Látványos lehet a bőröd minőségének javulása is, sok más további előnyös változás mellett.

Másrészt, ma szinte minden családban van beteg gyermek, felnőtt, vagy idős személy, akiről gondoskodni kell. Vannak olyanok, akik szeretnék megelőzni ezt a nehéz helyzetet és örömteli, gondtalan családi életet szeretnének, egészséges családtagokkal.

Ezen tud segíteni a velem eltöltött egy hét, hogy az ételkészítés öröm, gondtalan időtöltése legyen.Miután elsajátítottad a makrobiotika alapjait, technikáit és gondolkodásmódját, könnyen összefogsz tudni állítani egy egészséges heti menüt hazai természetes alapanyagokból. 

A család minden tagjának: gyerekeknek, felnötteknek, nőknek és férfiaknak. Mindenkinek olyat, ami az ő számukra leg ideállisabb.

Ennek érdekében jelentkezhetsz olyan programokra is, ahol a makrobiotkus konyhaművészetet oktatom a közel 20 éves tapasztalatom, és a nemzetközi Kushi Intézet elvei alapján.

Támogató közösség, pihenés, kikapcsolodás, fantasztikus környezet és egészséges makrobiotikus ételek várnak rád a Balaton partán! Jelentkezz, mert csak korlátozott számban tudom a részvételt biztosítani.

Miért érdemes részt venned a makrobiotikus életmódtáborban?

N

Gyakorlatot szerzel a makrobiotikus technikákban és főzésben, így otthon már rutinosan tudsz egészséges ételeket főzni magadnak és a családnak

N

Megtanulsz hazai természetes alapanyagokból könnyen és gyorsan egészséges ételeket készíteni

N

Közös izgalmas családi nyaralásod lesz remek közösségben, akiknek hasonló a szemlélete. A jó hangulat garantált.

A makrobiotika életmódtábor témái

4 napon keresztül

  • Főzzünk együtt a kortalan fiatalosságunkért! ​
  • Hogyan lehet a menopauza kezdete az új virágzás időszaka?
  • Hogyan tudjuk az egészségünket visszaszerezni és azt tartósan
    fenntartani?
  • Hogyan tudjuk Post Covid panaszból újra visszaszerezni az életerőnket.
  • Hogyan legyünk védettek a fertőző betegségekkel szemben és hogyan
    tudunk a leggyorsabban felépülni?
Makrobiotikus gesztenyés mandula golyó

2 napon keresztül 
A résztvevők által a jelentkezéskor jelzett témákból bármi lehet, várom a
javaslatokat például:

  •  A női, a férfi és a gyermek étkezés különbségei
  • Endometriózis, mióma, ciszta
  • Reflux, vastagbélgyulladás
  • Hasnyálmirigy gyulladás
  • Ízületi gyulladás
  • Különböző daganatos állapotok
  • Zsírmáj
  • Táplálékallergiák, a glutén- és laktózmentes makrobiotikus ételek
  • Egészséges desszertek
  • Hűtő hatású nyári ételek stb.

Ismerkedő és búcsúzó mulatság​. ​Groove-olni fogunk újra, mivel imádtuk az elmúlt
nyáron is.

​Sok makrobiotikus ismeret és​ konkrét főzési​ gyakorlási lehetőség ​közös ​ételkészítéssel.​

Napi programterv

Július 14. (csütörtök)

  • 1​4​-én ​csütörtökön ​az érkezés napján 12 órakor ebéd
  • kipakolás, a helyszín feltérképezése
  • 20 órakor közös vacsora,
  • bemutatkozás, ismerkedés, beszélgetés,
  • mi a cél, mit szeretne elérni ezzel a programmal?
  • Ismerkedő este

 

A tábor többi napján 

  • ​​​8​ reggeli mozgás (jóga, do-in)

  • 8:30​ reggeli

  • 9-12 óra között főzősuli közös ebéd készítés elméleti ismeretekkel és
    gyakorlással

  • 12​:30 ebéd

  • délután szabadprogram 

    • egyénileg a jó időben strandolás

    • egyénileg kirándulások a környék felfedezésére

    • egyénileg bérelhető vitorlás a kikötőben

  • 20 óra vacsora, aki gyakorolni szeretné a vacsora készítését​ egy órával
    korábban várom, vagy vacsora után a másnapi reggeli előkészítését is, ​le​het
    velünk együtt főzni

 

  • 2​0​-​á​n ​szerdán​

    Zárórendezvény zenével és ​t​ánccal.
    Ki mit visz haza? Milyen élményt, tudást, tapasztalatot?

Július 21. (csütörtökön)

  • ​8 órakor reggeli​, búcsúzkodás ​és a szobák átadása

 

Szükséges saját eszközök

Jóga matrac a reggeli mozgáshoz

Kényelmes, sportos, pamut öltözet

Saját konyhai kés, kötény és vágódeszka

Időpont

2022. július 14. (csütörtök) délelött – 21. (csütörtök) reggel  

A hétvégi Balatoni forgalom elkerülése érdekében csütörtöki nappal indítjuk és zárjuk a programot. Az első napon már van ebéd, és az utolsó nap pedig reggeli.

Helyszín

Csopak Park Villa, Csopak, Kossuth u. 16.

Megközelíthető a Kossuth utcából nyíló Óvoda közön át.

GPS: 46.97594, 17.92648.

Csopak Park Villa, Csopak

A panzió Csopak központjában, mégis csodás, parkosított környezetben helyezkedik el. Az angolkisasszonyok egykori patinás csopaki nyaralójában alakították ki. A Balatontól 800, a Balatoni Kéktúra és a Mária-út útvonalától 900 méterre található.

A Park Villa nagyon kedvelt célpont a nemzeti parkba érkező vendégek körében, jelentős számú kerékpáros turista is választja pihenő helyéül, emellett a nagycsaládosok számára is ideális helyszín, remek kiindulópont a Balaton-felvidéki Nemezti Park megismeréséhez. Zárt parkolóval és 2 hektáros parkkal rendelkezik, kerékpár is kölcsönözhető. Kisállatot is fogadnak.

Családtagokkal érkezőknek is alkalmas hely sokféle program lehetőséggel.

Virtuálisan bejárható: https://aktivmagyarorszag.hu/3dhazak/csopak/

Látnivalók a környéken:

  • Balaton-felvidéki Nemzeti Park,
  • Balatonfüred,
  • Tihany, tanösvény és turistautak.

Szolgáltatások:

  • WiFi, szauna,
  • ingyenes zárt parkoló.

A szobák mindegyikében található fürdőszoba, sík képernyős tévé és hűtőszekrény.

Csopak Park Villa, Csopak

Szobák leírása, szállás árak

  • 8 db 2 ágyas

  • 1 db 3 ágyas

  • 1 db 4 ágyas szabad szobánk

  • illetve 14-18 között további 1 db 2 ágyas és 1 db  3 ágyas szoba, ha valaki
    rövidebb időre jönne.

Ezen kívül a kiépített tűzrakóhelyen bográcsozásra, illetve grillezésre is lehetőség van.

    Szállás foglalás és fizetés egyénileg

    Az életmódtáborra költsége 2 részből áll. Egyrészt az étkezés és a fizetős programok, amit én szervezek, és nálam is kell jelentkezni, illetve fizetni. A napi háromszori makrobiotikus étkezés díja alul olvasható.

    Másrészt a szállás, amit nem én intézek (csak egy lehetőséget ajánlok), az alábbi személynél lehet intézni.

    Az árak sajnos megemelkedtek, ​viszont a ​​csoportnak felajánl​otta a Hotel Park Villa, hogy a főszezoni 11.000 Ft-os ár helyett, az előszezoni legolcsóbb árat számol​ja, amely jelen esetben 8.400 Ft/fő/éjszaka. Az IFA- t még nem tud​ják. ​

    Szállás foglalás​a​ és fizetés​e​ egyénileg történik. Az első részlet a szállás 50%-a, legkésőbb április 1-ig.

    Kérek mindenkit arra, hogy amikor meghozta a döntést a részvételről mihamarabb rendezze a szállását, hogy a főszezonban fenntartsák a helyet számunkra ezen a kedvező díjon.

    Hivatkozás: 202​2​. július 1​4​-2​1​. makrobiotikus ​bentlakásos program.

    Szállásfoglalás, fizetés ügyében további információ: 
    Nagy Gabriella
    e-mail: nagygabriella@bfnp.hu
    Telefon: 30-491-0105   87-555-165

    Lemondási feltételek

    Az életmódtábor esetén az étkezés és a fizetős programoknál (amit én szervezek) 20 % kezelési költség kerül felszámításra, ezen költséggel csökkentett összeget utaljuk vissza.

    A szállás esetén a szállásadóval kell egyeztetni.

    Makrobiotika = hosszú minőségi élet

    Makrobiotika szó jelentése = makro hosszú + biosz élet, azaz a hosszú és egészséges élet tudománya és művészete.

    A makrobiotika évezredes tapasztalatok alapján összeállított élet és átfogó táplálkozási mód. Elveinek betartása csökkentheti a káros környezeti hatásokat, amelyek immunrendszerünket és az egészségünket éri, ezzel óvva szervezetünket.

    Hippokratész (az orvostudomány megalapítója) írt makrobiosz műveket, aki az ételeivel gyógyított azáltal, hogy lecserélte a betegséget okozó fogásokat egészségesre.

    Én is a felépülésemet, visszafiatalodásomat annak köszönhetem, hogy lecseréltem a panaszt okozó ételeimet a glutén-, tejtermék-, tojás- és cukormentesen készített tápláló és biztonságos fogásokra. Egyszerű, hiszen korábban a Kárpát medencében növő alapanyagokból ilyen ételeket készítettek, és egészséges generációk nőttek fel.

    Sebestyén Szilvia makrobiotika

    Sebestyén Szilvia vagyok, 65 éves, a hazai makrobiotikus mozgalom vezetője.

    Egy olyan, az ősi tapasztalatokon alapuló életmód és táplálkozási rendszer képviselője, amely az egészség megtartására, illetve visszaállítására törekszik.

    Több évtizedes betegeskedés után a makrobiotikának köszönhetően egy egészséges és igazán aktív életet tudok élni.

    Minden héten edzeni járok, társastáncot tanulok, túrázom, kerékpározom, képzem magam és emellett természetesen dolgozom is. Orvoshoz csak akkor kell mennem, ha hivatalos ügyet kell intéznem (pl. jogosítványom meghosszabbítása).

    Célom, hogy minél több emberhez juttassam el azt a tudást, amitől egészséges, aktív és boldog életet élhetnek.

    A makrobiotikus életmódtábor és az étkezések ára

    Megrendelés menete

    1. Lépés

    Kérlek, válaszd ki a számodra megfelelő csomagot és fizetési módot.

    Válaszd ki, hogy bankkártyával szeretnél fizetni vagy átutalással. Átutalás esetén kapsz majd egy díjbekérőt az email-címedre.
    (Amennyiben ez nem érkezne meg, kérlek írj egy levelet a makrobiotika@sebestyenszilvia.hu címre.)

    2. Lépés

    Kérlek töltsd ki az űrlapon kért kapcsolattartási adatokat (vezetéknév, keresztnév, e-mail, belföldi mobilszám). Céges számla esetén az adószám megadás kötelező! 

    3. Lépés

    Kérlek töltsd ki a számlázási adatokat

    A számlázási címet is, mert arra címre fogom kiállítani a számlát (ország, város, irányítószám, utca, házszám, telefonszám).

    4. Lépés

    Végül rendeled meg.

     

    Mi történik a megrendelés után?

    Bankkártyás fizetés esetén a számlával együtt rögtön megkapod a számlát.

    Átutalás esetén küldök számodra egy díjbekérőt. Ha elutaltad a pénzt, akkor annak beérkezése után küldöm a számlát.

     

    Bankkártya adataid biztonsága

    A kényelmes és biztonságos online fizetést a Barion Payment Zrt. biztosítja. Magyar Nemzeti Bank engedély száma: H-EN-I-1064/2013 Bankkártya adatai áruházunkhoz nem jutnak el. 

    A bankkártya adataid nem kerülnek hozzánk, ezért nem ismerjük és így nem is tároljuk azokat. A megadott adataid titkosított csatornán, kódolva jut el a bankfiókhoz. Az online bankkártyás fizetés ma már legalább olyan biztonságos, mintha egy boltban kártyával fizetnél.

     

    Kérdésed van? Segítünk!

    Ha további kérdéseid vannak, akkor lentebb megnyugtató válaszokat kaphatsz rájuk, vagy írj nekem a makrobiotika@sebestyenszilvia.hu címre.

    Nincs más hátra, mint megrendelned valamelyik csomagot, és élvezni a balatoni napsütést valamint a makrobiotikus ételeket! cool 

    Share This